Soňa Krausová (syn Martin Kraus, grade 11): St. Johnsbury Academy, Vermont, USA

Vermont a celá oblast Nové Anglie je v kopcovitém terénu, zalesněná, málo obydlená a příroda je tam opravdu nádherná. Saint Johnsbury je malé městečko s pár restauracemi a obchůdky, je tam ale i městská knihovna, muzeum a kino, takže o víkendu je možnost i bez auta se projít. Všichni se znají, takže je to prostředí bezpečné. Škola samotná je na obrovském pozemku s několika sportovišti, bazénem, tenisovým kurtem apod, s mnoha budovami – které jsou krásně upravená a moderní. Učitelé jsou velmi přátelští, ochotní pomoci i mimo vyučování a umí učit stylem, který studenty baví a rozvíjí je. To se mi zdá jako největší přínos.

Také na dormu jsou všichni dospělí velice přátelští, nicméně zároveň přísní, což si myslím je u teenagerů zapotřebí. Učitelé, kteří na dormu bydlí, zároveň ochotně pomáhají studentům s dovysvětlením látky, pokud něco není jasné. Každý student má zároveň jednoho z učitelů jako svého mentora, se kterým si může povídat nebo s ním řešit problémy.

Co se týče samotného procesu a spolupráce s Vámi, oceňujeme Vaši pomoc, bez té bylo těžko zvládnutelné. Spojená administrativa je náročná, zvláště pokud se aplikuje na vice škol. Zpětně pokud bychom měli tu možnost, určitě bych doporučovala ostatním začít celý proces mnohem dříve, než jsme začali my. Myslím také, že je důležité vice mluvit o celkových nákladech, spojených se studiem v zahraničí-překlady a poplatky za vyplňování formulářů, a povinnými školními výlety v době, kdy je škola zavřená.

Jak jsem psala na začátku, Martin je ze svého pobytu ve Státech nadšený a zcela jistě to pro něj bude důležitý milník v jeho rozvoji a samostatnosti. Martin se aklimatizoval výborně, našel si přátele a studium zvládá dobře, i když si nabral pět předmětů a paralelně studuje dálkově i českou školu. Nyní ve čtvrtletí dostal “high honors” - vyznamenání.

St. Johnsbury Academy
Začněte studovat s námi!
Zanechte žádost nebo se s námi spojte telefonicky. Pomůžeme vám vybrat vyhovující vzdělávací zařízení a studijní program s vyhotovením dokumentů a víz, s přípravou k úspěšnému přijetí a samotnému studiu.
eduABROAD - Обучение за рубежом: новости рынка, каталог компаний, события, аналитика