Koronavirus: jaká opatření přijímají zahraniční vzdělávací instituce

Rodiče studentů, kteří v současné době studují na zahraničních školách a univerzitách, jsou znepokojeni a dostáváme mnoho otázek: kde získat spolehlivé informace o epidemii v určitém místě; co se stane, když je škola v karanténě; jak naplánovat prázdniny. Chápeme vaše starosti ohledně aktuálních a plánovaných cest a za daných okolností vám pomůžeme zachovat se správně.

Jsme neustále v kontaktu se vzdělávacími institucemi a shromažďujeme aktuální informace týkající se šíření koronaviru (COVID-19). Pro zahraniční školy a univerzity tohle není první případ, který vyžaduje včasnou reakci.

Sdělíme vám, jaká opatření přijímají zahraniční vzdělávací instituce a jaká doporučení dávají zahraničním studentům.


Evropa – dálkové studium

V souvislosti s národní karanténou Istituto Marangoni, NABA a Domus Academy převedli své studenty na dálkové studium. To potrvá do 3. dubna tj. do období, do kterého celá země žije v režimu Io resto a casa („Já zůstanu doma“). Správa univerzit neustále sleduje nové informace a vydává zpravodaj pro studenty a rodiče s nejnovějšími údaji a změnami.

Každý student dostal dopis s instrukcemi o dálkovém studiu


Univerzity pohostinství Les Roches a Glion uzavřely kampusy ve Švýcarsku a Španělsku, ale studenti pokračují ve studiu na dálku a také:

 • jsou přesunuté všechny veřejné akce a setkání se zahraničními hosty a partnery;
 • je zřízena 24hodinová horká linka, která radí lidem s vysokými teplotami nebo jinými příznaky;
 • studentům, kteří plánovali stáže v potenciálně nebezpečných regionech, se nabízejí alternativní možnosti.

USA - dálkové studium až do konce semestru

Americké univerzity převádí studenty na dálkové studium až do konce jarního semestru. O změnách vzdělávací instituce upozorňují studenty a rodiče prostřednictvím e-mailů, zpráv na webových stránkách a sociálních sítích.Velká Británie — výuka v obvyklém režimu

Školy

Většina britských soukromých škol se nachází daleko od velkých měst a velkého počtu lidí a má také omezený přístup do svých kampusů. V žádné z našich partnerských škol zatím nebyly hlášeny žádné případy koronaviru, školy však přijímají bezpečnostní opatření v souladu s vládními pokyny:

 • doporučují studentům, aby neopouštěli kampusy během nadcházejících velikonočních prázdnin;
 • nepřijímají návštěvníky z potenciálně nebezpečných oblastí;
 • pořádají pro studenty hodiny o pravidlech osobní hygieny;
 • připravují zdroje pro dálkové studium.

Vzdělávací a sportovní akce se konají i nadále, ale se zvýšenými bezpečnostními opatřeními - týkají se dezinfekce prostředí a osobní hygieny studentů.

Jazykové programy

V současné době jsou v platnosti všechny plánované programy a školní kampusy se připravují na přijetí nových studentů. Pokud vláda doporučí, aby školy zrušily nebo posunuly kurzy, klientům budou vráceny peníze nebo poskytnuta možnost studovat dálkově.

Pokud vláda omezí vstup do Velké Británie, organizátoři letních programů vrátí zaplacenou zálohu nebo odloží kurz na příští rok


Co mají dělat rodiče

Pokud je vaše dítě v současné době na zahraniční škole nebo univerzitě , obraťte se na zástupce vzdělávací instituce, který vám pomůže získat čerstvé informace o aktuální situaci na daném místě.

Pokud se rozhodnete odložit nebo zrušit cestování do zahraničí z vlastní iniciativy, informujte o tom neprodleně zástupce vzdělávací instituce, aby mohl přichystat potřebné dokumenty.

Pokud cestu teprve plánujete , doporučujeme předem projednat situaci vyšší moci se vzdělávací institucí, leteckou společností či jiným přepravcem.

Pečlivě si přečtěte podmínky smlouvy se vzdělávací institucí, zejména pokud jde o odjezd v následujících měsících. Do smlouvy přidejte podmínky, dle kterých lze cestu zrušit nebo přeplánovat s minimální ztrátou.

V každém případě dodržujte bezpečnostní opatření k ochraně před infekcí a řiďte se informacemi o aktuální situaci z oficiálních zdrojů:

Naše pražská kancelář funguje na dálku až do 30. dubna.

Začněte studovat s námi!
Zanechte žádost a získejte bezplatnou konzultaci od našich odborníků. Vše, co Vám připadalo složité, uděláme jednoduchým a srozumitelným:
 • 1
  Povíme o možnostech,
  pomůžeme vybrat vzdělávací zařízení a studijní program
 • 2
  Připravíme k přijetí
  a dalšímu studiu v zahraničí
 • 3
  Postaráme se o zařazení
  do jazykového programu, do školy nebo univerzity
 • 4
  Pomůžeme s vyhotovením
  potřebných dokumentů a víz
 • 5
  Budeme v neustálém kontaktu
  se vzdělávacím zařízením
 • 6
  Zajistíme letenky,
  transfer, ubytování
eduABROAD - Обучение за рубежом: новости рынка, каталог компаний, события, аналитика