University of California, Los Angeles (UCLA)

 • Los-Angeles, USA
 • Založena v roce 1919
 • Studium od $42 000 za čtvrtletí

О univerzitě

University of California, Los Angeles (UCLA) — státní výzkumná univerzita v Los Angeles byla založena před téměř 100 lety. Univerzita se skládá z šesti vysokých škol, sedmi odborných a čtyř lékařských škol.

UCLA zaujímá 15. místo na žebříčku světových univerzit ve vzdělání, 13. místo vzhledem k reputaci a 1. místo mezi americkými státními univerzitami (The Times Higher Education World University Rankings, 2017–2018).

Mezi absolventy, učiteli a vědci UCLA je 26 laureátů Nobelovy ceny. Na základě technologií vyvinutých na univerzitě, vzniklo více než 140 úspěšných společností.

Na kontě studentů a spolupracovníků UCLA je 261 olympijských medailí. Od roku 1932 získali studenti zlatou medaili na každé olympiádě, které se v USA zúčastnili.

Oficiálním zástupcem univerzity v Česku a na Slovensku  je společnost IQ Сonsultancy.

 • Č.1 mezi státními univerzitami USA (The Times Higher Education World University Rankings, 2018).
 • 26 laureátů Nobelovy ceny mezi absolventy, učiteli a vědci

Začněte studovat s námi!

Studium

Kalifornská univerzita v Los Angeles (UCLA) nabízí zahraničním studentům dva programy, které otevírají absolventům cestu k přijetí na jakoukoli americkou univerzitu — dokonce i s nejvyššími požadavky.

Experience

Program pro ty, kteří zvažují studium v USA a chtějí zjistit, jaký je studentský život v Kalifornii. Je možné si vybrat kurz na  3, 6 nebo 9 měsíců. Během této doby si studenti výrazně zlepší angličtinu, seznámí se s různými obory a rozhodnou se, v jakém oboru budou pokračovat.

Academy

Pro ambiciózní studenty, kteří počítají s přijetím na  MIT, Stanford University, Brown University a další přední univerzity v zemi s vysokými požadavky na přijetí.  Program umožňuje shromáždit dostatečný počet kreditů (studijních jednotek) pro přijetí na tyto univerzity.

V závislosti na cílech a počáteční přípravě studenta je možné přejít přímo na Academy nebo začít s Experience.

Kromě přípravných kurzů nabízí University of California Los Angeles (UCLA) 337 diplomových, bakalářských, magisterských a doktorských programů. Celkově se jedná o více než 3800 kurzů ve více než 125 oborech. Mezi nejoblíbenější magisterské obory patří: biologie, ekonomie podnikání, politologie, psychologie, psychobiologie a ekonomie.

40 doktorských programů UCLA patří na národní úrovní mezi top 10 ve svých oborech.

Programy a náklady (2022)*

 • Program Academy od $42 000 za 9 měsíců

*Cena se může lišit podle zvoleného programu a zaměření.

Požadavky pro přijetí*

Programy Experience a Academy

 • IELTS 5.5
 • GPA 2.5

*Požadavky se mohou lišit podle zvoleného programu a zaměření.

Umístění

Los Angeles, Kalifornie, USA

UCLA se nachází v rezidenční čtvrti Los Angeles Westwood. Školní areál se rozkládá na ploše 68 hektarů a zahrnuje 163 budov. K dispozici jsou studentům studijní centra, laboratoře, knihovny, rezidence, sportovní zařízení, parky a zahrady.

Díky své poloze se kampus často stává filmovým prostranstvím pro hollywoodské filmy. V kampusu filmovali «Blondýnku v zákoně», «Bláznivého profesora», «Erin Brokovich», «Krále večírků» a mnoho dalších filmů.

Ubytování

V areálu se nachází 19 rezidencí, v nichž bydlí téměř 13.000 studentů. K dispozici jsou čtyři typy ubytování, které se liší podle úrovně komfortu a ceny. Rezidence mají společné obývací pokoje, studovny, basketbalové kurty, tenisové kurty a rekreační středisko se třemi bazény.

Jídelny UCLA byly vyhodnoceny jako jedny z nejlepších v zemi (Princeton Review).

 • 4 typy ubytování
 • 19 rezidencí
 • 97% studentů žije v areálu
Začněte studovat s námi!
Zanechte žádost a získejte bezplatnou konzultaci od našich odborníků. Vše, co Vám připadalo složité, uděláme jednoduchým a srozumitelným:
 • 1
  Povíme o možnostech,
  pomůžeme vybrat vzdělávací zařízení a studijní program
 • 2
  Připravíme k přijetí
  a dalšímu studiu v zahraničí
 • 3
  Postaráme se o zařazení
  do jazykového programu, do školy nebo univerzity
 • 4
  Pomůžeme s vyhotovením
  potřebných dokumentů a víz
 • 5
  Budeme v neustálém kontaktu
  se vzdělávacím zařízením
 • 6
  Zajistíme letenky,
  transfer, ubytování
eduABROAD - Обучение за рубежом: новости рынка, каталог компаний, события, аналитика