Středoškolské vzdělání v Itálii

Co se tyče kvality italské soukromé školy nejsou horší než prestižní britské, a studovat muže i v angličtině. Ukončení mezinárodního středoškolského programu zaručuje přijetí na prestižní vysokou školu v kterémkoliv městě na světě.

Italský středoškolský vzdělávací systém 

Italské školy jsou rozděleny na veřejné a soukromé. Zahraniční studenti obvykle studují v soukromých internátních školách, kde výuka probíhá v angličtině v rámci mezinárodních programů. Nejběžnější z nich je IB (International Baccalaureate). Jedná se o univerzální program, jehož diplom uznávají všechny špičkové univerzity na světě.

Programy pro zahraniční studenty 

Školní vzdělávání v Itálii se skládá ze dvou stupňů:

 • Middle Years Programme (11–15 let)

 • IGCSE (14–16 let)

 • IB Diploma (16–17 let)

Middle Years Programme kombinuje prvky programu italské školy a mezinárodních vzdělávacích kurzů. V této fázi se studenti učí velké množství všeobecných předmětů, k nimž patři:

 • umění (malba, hudba, divadlo);

 • společenské vědy (historie a zeměpis);

 • jazyky a literatura (angličtina, italština a několik dalších);

 • matematika;

 • tělesná výchova;

 • přírodní vědy (chemie, fyzika, biologie));

 • design (produktový a digitální).

Poslední dva ročníky MYP (Grade 10 и Grade 11) se studenti připravují na další stupeň — IB. V některých školách jsou tyto dva roky přiřazený do samostatného programu: IGCSE (The International General Certificate of Secondary Education). V této fázi se studenti musí rozhodnout o své budoucí kariéře, začíná výuka odborných předmětů. Studenti se setkávají s odborníky z italských i zahraničních společnosti, komunikují s poradci pro plánování kariéry, absolvují stáže, účastní se dobrovolnických programů.

IB Diploma je fáze přípravy na univerzitu. Studenti studují dva cizí jazyky, předměty z humanitních a experimentálních věd, matematiku a také navštěvují volitelné předměty. Učební plán je flexibilní: studenti starších ročníků ho mohou upravit výběrem určitých předmětů podle svých zájmů. Tři nebo čtyři disciplíny jsou vyučovány na pokročilé úrovni, zbytek na standardní úrovni.

Jak probíhá výuka 

Během výuky důraz je kladen na rozvoj samostatnosti a kritického myšlení studentů. Nejprve se studenti seznamují s obecnými oblastmi poznání, jsou motivovány k vytvoření pohledu na svět, určování rozsahu svých zájmů a v souladu s tím jim pomáhají nastínit další cestu vývoje.

Kromě samotné výuky, programy zahrnují individuální poradenství s učiteli, volitelné předměty a práci v knihovně. Po vyučování děti navštěvují různé sekce a kroužky, sportují, hrají týmové hry, účinkují v divadle a věnují se hudbě.

Soukromé školy se vyznačují pohodlným a moderním vybavením studoven, odpočinkových místnosti, knihoven, jídelen a školních areálů. Infrastruktura umožní profesionálně věnovat se sportům, účastnit se národních i mezinárodních soutěží.

Začněte studovat s námi!

Perspektivy

Studium mezinárodního programu na soukromé italské škole je cestou k přijetí na kteroukoliv nejlepší univerzitu. Studenti již ve škole absolvují stáže, aktivně komunikují s kariérními poradci a své znalosti se uplatňují v praxi. Absolventi vykazují vysoké výsledky ze zkoušek, studují na Oxford University, Cambridge University, Harvard University a dalších světových univerzitách.

Jak si vybrat školu

Můžete si vybrat školu v Itálii podle mnoha kritérií. Určitě stojí za zvážení:

 • poloha;

 • rozsah všeobecných a volitelných předmětů;

 • výsledky zkoušek v posledních letech;

 • kariérové poradenství a příprava na univerzitu;

 • možnosti trávení volného času a infrastruktura pro mimoškolní aktivity.

Chcete-li se seznámit s programy a podmínkami různých italských škol, obraťte se na odborníky IQ Consultancy.

Náklady

International School of Milan

St. Louis School

€ 33 050 ročně

€ 32 050 ročně

Jak se dostat na italskou školu

IQ Consultancy je oficiálním zástupcem špičkových italských škol v České republice. Pomůžeme vám vybrat školu podle znalostí a koníčků dítěte, udělat zkoušky, úspěšně se přihlásit do školy. Dále vyřídíme dokumenty, zajistíme přelet a transfer, kdykoliv budeme v kontaktu.

Zanechte požadavek na webu nebo nám zavolejte a učiňte první krok!


Začněte studovat s námi!
eduABROAD - Обучение за рубежом: новости рынка, каталог компаний, события, аналитика