Blue Mountains International Hotel Management School

 • Sydney, Leura, Austrálie
 • Založeno již v r. 1991
 • školné od 32 550 AUD ročně

O škole

Australská škola Blue Mountain School byla založena již roku 1991 švýcarským hoteliérem Fritzem Grublerem. Škola byla prvním vzdělávacím zařízením v zemi, která poskytovala vzdělání v oboru hotelového podnikání, restauratérství a cestovního ruchu. Dnes je škola jedničkou v oblasti hotelového managementu v celé Austrálii, Asii a Tichomoří.

Každý semestr školu navštěvují zástupci 40 předních společností tohoto odvětví s pozvánkami na stáže pro studenty. Mnoho zaměstnavatelů upřednostňuje zejména absolventy Blue Mountain School, protože ke dni ukončení studia mají studenti nejenom diplomy, ale i dostatek zkušeností pro zahájení pracovní kariéry. Absolventi školy mohou pracovat ve velkých mezinárodních hotelových rezortech jako Marriott, Hilton, Crown, InterContinental Hotels Group, Four Seasons a Accor Hotels.

 • 92 % absolventů najde práci během tři měsíců po ukončení studia
 • jediná vysoká škola v zemi s akreditovaným programem Tourism Education Quality
 • akreditace Ministerstva školství, pro zaměstnanost a pracovní záležitosti Austrálie


Začněte studovat s námi!

Studium

Studium na Blue Mountains probíhá dle švýcarského programu, který se osvědčil jako ideální pro realizaci vzdělání v oboru hotelového podnikání.

Škola je známá vysokou úrovní vzdělávání studentů a zajištění intenzivní stáže. Škola spolupracuje s mnoha australskými a mezinárodními hotelovými rezorty, cestovními a eventovými agenturami. Díky této spolupráci mají absolventi představu o svých budoucích zaměstnavatelích.

Studenti, kteří absolvují bakalářský studijní program, studují a jsou ubytování v kampusu, který dříve býval hotelem. Mají zde možnost vyzkoušet si roli hostů i hotelového personálu. Takový přístup studentům umožňuje od prvních dnů svého studia ponořit se do oboru. Studenti 3. ročníku a magisterského programu absolvují studium v administrativním a finančním centru Sydney.

Bakalářské programy (2,5 roku)

Mezinárodní hotelový a lázeňský management

Program připravuje studenty pro práci na manažerských pozicích v mezinárodních hotelových řetězcích, velkých lázeňských střediscích, SPA-centrech a dalších firmách z oblasti pohostinství.

Mezinárodní management společenských událostí.

Kromě technologie a zvláštností obchodního managementu se studenti tohoto programu učí speciální předměty, jako jsou technika provádění firemních akcí, sponzorství, marketing a další.

Absolventi se stávají všestrannými specialisty. To jim umožňuje realizovat úspěšnou mezinárodní kariéru ve společnostech, které se zabývají organizací a prováděním eventů jako konferencí, výstav, seminářů, sportovních a kulturních akcí, festivalů a také zpracováním speciálních produktů cestovního ruchu.

Magisterské programy (2 roky)

Mezinárodní hotelový management

Tento program je určen pro odborníky, kteří mají vysokoškolské vzdělání v jiné oblasti a chtěli by získat kvalifikaci v oblasti průmyslu pohostinství. Studenti, kteří nemají bakalářský titul, ale tři roky a více pracují v manažerských pozicích, mají také možnost získat vzdělání v tomto programu. Studenti, kteří mají bakalářský titul v oboru hotelového managementu, mohou absolvovat daný program za 1 rok a 3 měsíce.

Mezinárodní business management

Program je určený pro zkušené odborníky, kteří chtějí vstoupit do nové etapy kariérního žebříčku nebo získat hluboké znalosti ve svém profesionálním oboru. V průběhu studia studenti rozvíjí obchodní dovednosti a samostatné myšlení, nezbytné pro úspěšnou práci v oblasti cestovního ruchu a pohostinství. Po ukončení programu získají absolventi kvalifikaci v oblasti mezinárodního podnikání.

Jazykové kurzy

Studenti, přicházející do školy Blue Mountains přijíždí do Austrálie z různých koutů světa. Podpořit úroveň znalosti anglického jazyka jim před zahájením studia pomáhá intenzivní kurz English Language Program (Program Anglického Jazyka). Program si klade za cíl zvýšit průměrný výsledek IELTS o 0,5 bodů každých 10 týdnů. Kurz je k dispozici pouze studentům přicházejícím do základního programu Blue Mountains. Program trvá 10-30 týdnů (v závislosti na úrovni IELTS studenta), v průběhu vyučování se používá profesionální slovní zásoba odvětví pohostinství.

Bakalářský studijní program:

 • Mezinárodní hotelový a lázeňský management
 • Mezinárodní event management

Magisterský studijní program:

 • Mezinárodní hotelový management
 • Mezinárodní obchodní management

Studijní programy a cena (rok 2021)*

 • Bakalářský - od 32 550 AUD za rok
 • Magisterský - od 33 980 AUD za rok
 • Jazykové programy - od 8095 AUD

*Cena se může lišit v závislosti na zvoleném programu a oboru.

Podmínky k přijetí

Bakalářský studijní program:

 • věk od 18 let
 • maturitní vysvědčení o dosažení úplného středního vzdělání
 • IELTS 6.0 nebo IELTS 5.5 s integrovaným programem anglického jazyka

Magisterský studijní program:

 • úspěšně ukončený bakalářský studijní program nebo 5 let praxe na manažerské pozici
 • IELTS 6.0 nebo ekvivalent

Umístění

1 Chambers Rd, Leura NSW 2780

4/532-540 George St, Sydney NSW 2000

V kampusu v Leuře studují budoucí bakaláři. Škola se nachází ve stejnojmenném malebném přírodním parku Blue Mountains, který je vizitkou města a je pověstný svou unikátní flórou a faunou: najdete zde vodopády, údolí, útesy a soutěsky, ale také neobvyklé zástupce živočišných druhů. V areálu kampusu se nachází velmi rozsáhlá knihovna, tři restaurace, v jejichž prostorech probíhá praktická výuka, odpočinková místnost, fotbalové a basketbalové hřiště, tenisový kurt, bazén atd.

V centru Sydney vedle budovy Radnice je umístěn druhý kampus školy, který je skutečným administrativním centrem, kde studenti 3. ročníku a magisterského programu pracují na diplomových projektech. V australském hlavním městě nalezete velké množství vyhlášených hotelů, nepřeberné množství cestovních agentur, restaurací, stadionů a jiných objektů určených pro odpočinek. Díky takové nabídce mají studenti školy dodatečné možnosti k absolvování praxe a úspěšného karierního startu.Ubytování

Leura

Studenti bydlí v rezidencích kampusu na komfortních dvoulůžkových pokojích hotelového typu s oddělenou vanou. Kampus býval dříve hotelem a je vybaven moderním vyučovacím, profesionálním a bytovým zařízením, vč. kuchyní a prádelen.

Sydney

Studenti sydneyského kampusu bydlí v jeho bezprostřední blízkosti v pronajatých apartmánech. Zpravidla jsou to 3-4 zařízené pokoje se společnou kuchyňkou, vybavenou vším potřebným k přípravě jídla.

Pobyt v kampusu je povinný pro studenty 1. a 2. ročníku bakalářského oboru.

Studenti jazykových kurzů žijí v rodinách, v bezprostřední blízkosti univerzitního kampusu. Komunikace s hostitelskou rodinou studentům také přispívá k rozvoji dovedností v mluvené angličtině.

 • Škola poskytuje součinnost při hledání ubytování.
 • Náklady na bydlení v kampusu pro studenty 1 a 2 kurzu: od 9900 AUD
Začněte studovat s námi!
Zanechte žádost a získejte bezplatnou konzultaci od našich odborníků. Vše, co Vám připadalo složité, uděláme jednoduchým a srozumitelným:
 • 1
  Povíme o možnostech,
  pomůžeme vybrat vzdělávací zařízení a studijní program
 • 2
  Připravíme k přijetí
  a dalšímu studiu v zahraničí
 • 3
  Postaráme se o zařazení
  do jazykového programu, do školy nebo univerzity
 • 4
  Pomůžeme s vyhotovením
  potřebných dokumentů a víz
 • 5
  Budeme v neustálém kontaktu
  se vzdělávacím zařízením
 • 6
  Zajistíme letenky,
  transfer, ubytování
eduABROAD - Обучение за рубежом: новости рынка, каталог компаний, события, аналитика