The University of Birmingham (Kaplan)

 • Birmingham Velká Británie
 • Založena v roce 1900
 • Náklady na studium: od £19 740 za rok

O univerzitě

University of Birmingham — je vzdělávací instituce s více než stoletou historií, která je součástí skupiny Russell, předních univerzit Velké Británie. Vědeckovýzkumná práce univerzity je vysoce ceněna na národní a světové úrovni. V průběhu minulého století se vědci univerzity stali průkopníky v takových oblastech, jako je transplantační chirurgie, používání mikrovln a výroba vitamínu C.

University of Birmingham — je jednou ze čtyř univerzit země, jejichž absolventi se stali předsedy vlády Velké Británie. Kromě toho je mezi učiteli a absolventy univerzity 11 laureátů Nobelovy ceny.

V roce 2017 byla univerzita zařazena na 13.místo na seznamu nejlepších vzdělávacích institucí země (Guardian University Guide, 2017) a 82.místo mezi předními světovými univerzitami (QS World University Rankings, 2016/17). Univerzita se pyšní svou kulturní rozmanitostí: na University of Birmingham studují studenti ze 150 zemí, 30% učitelů — jsou cizinci. Na území univerzity je více než 230 zájmových klubů.

 • Je součástí prestižní skupiny britských univerzit Russell Group.
 • Univerzita roku z hlediska zaměstnatelnosti absolventů (Times and Sunday Times Good University Guide, 2016).
 • patří mezi top 15 předních vědeckých univerzit Velké Británie (Research Excellence Framework, 2014).
 • patří mezi top 15  nejlepších britských univerzit (Shanghai University Rankings, 2016).

Začněte studovat s námi!

Studium

Univerzita, která je jednou ze 100 nejlepších univerzit světa nabízí vysoce kvalitní vzdělání a studium pro cílevědomé a talentované mladé lidi. University of Birmingham zaujímá vysoké pozice v národních a mezinárodních žebříčcích vzdělávání: The Guardian University Guide, The Times and The Sunday Times Good University Guide, Shanghai University Rankings a dalších.

V roce 2017  se 27 vyučovacích programů umístilo mezi top 10 v zemi v žebříčku  The Complete University Guide: amerikanistika (č.1), tvůrčí psaní (č.1), technologie materiálů (č.1), fyzioterapie (č.2), chemické inženýrství (č.5), antropologie (č.7), fyzika a astronomie (č.7), stomatologie (č.9).

Univerzita nabízí neomezené příležitosti pro vědecko-výzkumné činnosti. Pracovníci univerzity pracují na globálních projektech v různých oblastech: energetická krize, psychiatrické nemoci, imunologie zhoubných útvarů a další. Široká vědecko-výzkumná základna a moderní vybavení laboratoří umožňují studentům účastnit se projektů, které mají světový význam.

Zahraniční abiturienti, kteří se chtějí zapsat na University of Birmingham, musí podstoupit seriózní přípravu, aby byli schopni studovat na rovnocenné úrovni s anglicky hovořícími vrstevníky. Pro zahraniční studenty byly vyvinuty specializované přípravné programy, které pomáhají překonat jazykovou bariéru, zlepšit akademické znalosti a rychleji projít procesem přizpůsobení na nové podmínky. 

Přípravné programy pro zahraniční studenty

Univerzita nabízí studentům, pro které není angličtina rodným jazykem, přípravný program na bakalářské a magisterské studium. Studium těchto programů pomůže zvýšit úroveň znalosti jazyka a akademických předmětů na úroveň požadavků pro přijetí na univerzitu. Kromě toho, v rámci programu probíhá další vyučování, workshopy a semináře, zaměřené na to, aby se student rychleji přizpůsobil nové zemi, vzdělávacímu systému a univerzitě. Zahraniční studenti, kteří studují v přípravných programech se také mohou spolehnout na morální podporu a pomoc při všech otázkách.

Úspěšné dokončení přípravného programu zaručuje zápis do prvního ročníku bakalářského studia na univerzitě.

Přípravné programy na bakalářské studium

Doba trvání: 2–3 semestry

Zaměření: byznys a matematika, právo a společenské vědy, chemické inženýrství, biologie, přírodní vědy a engineering.
Po absolvování přípravného programu k bakalářskému studiu se studenti zapisují na některý z 350+ programů, mezi které patří archeologie, biochemie, chemie, vědy o životním prostředí, genetika, zeměpis, medicínská chemie, mikrobiologie, farmacie, psychologie, kognitivní neurovědy a mnoho dalších. 

Populární obory

 • přírodní vědy
 • inženýrské obory
 • byznys a ekonomika
 • biomedicína a farmakologie

Studijní programy a cena (rok 2022)*

 • Foundation: od £19 740 ročně
 • Bakalářský program: od £19 740 ročně
 • Magisterský program: od £21 240

Požadavky na přijetí

Příprava na bakalářské studium

 • osvědčení o ukončení střední školy
 • IELTS 5.0 (4.0 v každém bloku, pokud si student zvolí program s další jazykovou výukou)

Umístění

Edgbaston, Birmingham B15 2TT

Univerzitní kampus se nachází na ploše 100 ha a za 7 minut se dostanete vlakem do centra Birminghamu.

V roce 2015 se Birmingham stal jedním z 10 nejlepších míst na světě pro turistiku v žebříčku britského vydavatelství Rough Guide. Je to jedno z nejmladších evropských měst: 40% obyvatelstva —jsou obyvatelé mladší 25 let.

Birmingham se pyšní svým bohatým kulturním životem. Ve městě najdete spoustu obchodních center, koncertních sálů, sportovních a kriketových klubů, nočních barů. Na scéně Birmingham Royal Ballet dávají «Louskáčka».

V průběhu roku probíhají různé akce, nejznámější jsou hudební festivaly Moseley Folk Festival a MADE Birmingham.Každoročně se konají festivaly umění a vědy. Birmingham byl vyhlášen «nejatraktivnějším» městem ve Velké Británii (New York Times). Zde najdete velké množství restaurací, kaváren také vlastní továrnu na výrobu čokolády. Každý týden probíhá gastronomický festival, kde můžete ochutnat jídlo místních producentů.

Starobylé budovy Birminghamské univerzity přiléhají k moderním budovám. K dispozici jsou studentům laboratoře, vybavené nejmodernějšími technologiemi, jeviště, knihovny, muzea a umělecké galerie. V rámci rozvojového projektu v průběhu 5 let univerzita investuje 606 milionů liber do výstavby nových zařízení ve školním areálu.

Ubytování

Studenti žijí v rezidencích v blízkosti školního areálu v moderních a prostorných pokojích se samostatnou koupelnou a společnými kuchyněmi. Na území je k dispozici vše nezbytné pro správný odpočinek, sport, aktivní zábavu a komunikaci s vrstevníky. Rezidence jsou nepřetržitě střeženy a zajišťují tak plnou bezpečnost obyvatelům.

 • ubytování v pohodlných rezidencích
 • náklady na ubytování: od  £ 7690 za dva semestry
Začněte studovat s námi!
Zanechte žádost a získejte bezplatnou konzultaci od našich odborníků. Vše, co Vám připadalo složité, uděláme jednoduchým a srozumitelným:
 • 1
  Povíme o možnostech,
  pomůžeme vybrat vzdělávací zařízení a studijní program
 • 2
  Připravíme k přijetí
  a dalšímu studiu v zahraničí
 • 3
  Postaráme se o zařazení
  do jazykového programu, do školy nebo univerzity
 • 4
  Pomůžeme s vyhotovením
  potřebných dokumentů a víz
 • 5
  Budeme v neustálém kontaktu
  se vzdělávacím zařízením
 • 6
  Zajistíme letenky,
  transfer, ubytování
eduABROAD - Обучение за рубежом: новости рынка, каталог компаний, события, аналитика